Thalassoteraapia

Thalasso teraapia on tuntud oma lõõgastavate ja taastavate omaduste poolest ning seda peetakse suurepäraseks viisiks leevendada stressi, taastada energiat ja parandada üldist tervist ja heaolu.

Thalassoteraapia koosneb aurusaunast, soolakoorimisest ning mudast. Protseduuri kestus on 1,5 tundi ning spaa mahutab maksimaalselt 4 inimest.

“Thalasso Spa – Ookeani värskus teie käeulatuses”

Hind kahele 120€
Lisa inimene 45€

  • Aurusaun

  • Kehakoorimine

  • Muda

“Thalassa” pärineb kreekakeelsest sõnast, mis tähendab “merd” ning Thalassoteraapiat tunti juba vanas Roomas ja Kreekas selle kasuliku ja stimuleeriva toime poolest.

Thalasso Spa keskendub meresaaduste kasutamisele tervise ja lõõgastuse edendamiseks. Thalasso Spas kasutatavad mereelemendid nagu sool, muda ja mineraalid on tuntud oma puhastavate ja tervendavate omaduste poolest. Need aitavad avada nahapoore, parandavad vereringet ja võimaldavad kehal jääkaineid väljutada. Regulaarne Thalassoteraapia külastus aitab parandada naha tekstuuri, vähendada lihaspingeid ja parandada üldist heaolu.

Tänaseks on thalassost saanud vaieldamatu tervisliku eluviisi suunanäitaja kogu maailmas. Thalassoteraapia koosneb neljast osast ja kestab 1,5 tundi.

Aurusaun on oma olemuselt kerge, mahe ja niisutava toimega ning temperatuur on seal ligi poole võrra madalam kui tavalises saunas. Hingamisteedele on aurusaun väga hea, samuti aitab see avada nahapoore ja sobib isegi vähihaigetele, kuna ei provotseeri vähi kasvu. Aurusaunal on pehme ja puhastav mõju. Pehme ja puhastava efekti tõttu sobib aurusaun ka neile, kes on hädas nahaprobleemidega. Veri hakkab paremini ringi käima, südame tegevus paraneb. Aurusaun avab nahapoorid ja valmistab keha ja vaimu ette edasisteks protseduurideks. Aurusaunas on soovitav viibida umbes 15 minutit.

Sooja auru mõjul on nahapoorid avanenud ning nahk vastuvõtlik edasistele protseduuridele. Klient suundub soolakoorimise ruumi ning hõõrub end meresoolaga üle kogu keha. Soolaga hõõrumise abil saab surnud naharakud eemaldada ja nahka puhastada. Samaaegselt toimib sool ka naha verevarustust parandavalt, vett kudedest välja imedes turseid vähendavalt ning loomulikult üldiselt karastavalt. Lõõgastuge soelaval ja hoidke soola nahal 5 – 15 minutit, seejärel tuleb see duši all maha pesta.

Klient suundub taas aurusauna umbes 15 minutiks. Peale auruprotseduuri minnakse kuumlavale ning kantakse mudapulber õhukese kihina üle terve keha. Mudakiht jäetakse kehale kuivama (15 min). Seejärel loputatakse end rohke veega. Peale muda on soovitav seepe ja kreeme mitte kasutada, sest muda bioaktiivne tervistav mõju kestab veel paar tundi peale protseduuri lõppu. Legrete fango e. mudakontsentraat sisaldab haruldast Eocene merest pärinevat fossiilmuda ja omab seetõttu unikaalseid raviomadusi tänu rikkalikule mineraalvee ja geoloogiliste elementide sisaldusele. See toidab nahka mineraalide ja vitamiinidega. Peale muda koosneb fango veel taastavate omadustega hallist savist, küpressiekstraktist ning piparmünditaime osistest. Piparmünt sisaldab rikkalikult mentooli, kaaliumit, kaltsiumit ja tanniine, mis annavad head looduslikku valu- ja põletikuvastast toimet ning vähendavad turseid.

Thalassoprotseduuri saab teha ka kosmeetilise valge saviga. Valge savi toimib nagu käsn imedes endasse toksiinid ja pindmise mustuse pooridest, eemaldades nahast mustuse õrnalt, ilma et tõmbaks välja naturaalsed õlid. See koorib ja puhastab ning stimuleerib vereringet. Valge savi tuleb segada veega hapukooretaoliseks massiks ja seejärel mass näole ja kehale kanda. Rasvasema naha puhul võiks massi nahal kauem hoida (lausa kuni 15 minutit), kuivema ja tundliku naha puhul vähem. Valge savi on eriti mineraaliderikas ja võib tekitada punetust kui nahk on tundlik. Sa tunned selle ise ära kui kaua on hea mähist hoida:) Savimaskiga saad läbikumava ja särava jume juba esimesel kasutuskorral!

On oluline peale protseduuri lõppu lõõgastuda ja maha jahtuda. Koed on sauna mõjul sügavuti soojenenud ning jahtuvad aeglaselt. On kasulik juua vett saunaprotseduuri mõjul kaotatud veehulga taastamiseks.